efop.jpg
dth_iskola_2018.jpg
nka.jpg


Tanulmányi kirándulás 2016

Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek

A Határtalanul program keretében iskolánk az idei tanévben is sikeresen pályázott. 2016. május 30.-2016. június 1. között a hetedik évfolyamos diákjaink, 32 fő 3 tanár kíséretében, háromnapos tanulmányi kiránduláson vehetnek részt Szlovákiában a Felvidéken.
A pályázat a „Felvidéki magyar íróink, költőink nyomában”címet kapta. A diákok számára tartalmas és érdekes tanulmányi út lesz. A három nap alatt számtalan programon vesznek majd részt, több helyszínt is megismerhetnek. Eljutunk majd Szklabonyára, a füleki várba, Alsósztregovára, Somoskőre, Kokava-Líniába, Zólyom várába, Selmecbányára, Besztercebányára, Rimaszombatra, ahol megismerkedünk a helyi iskola tanulóival, Betlérre és Kassára. Olyan híres személyekről emlékeznek majd meg, mint Mikszáth Kálmán, Balassi Bálint, Petőfi Sándor, Kazinczy Ferenc, Jókai Mór, Madách Imre és Márai Sándor.
A kirándulás során feladatlapokat oldanak meg. Mindenkinek lesz előre feldolgozott témája is, amit a többieknek elmond majd.
A tanulmányi kirándulást majd megelőzi projectnap és előkészítő tanóra. Ezzel ráhangolódnak diákjaink a kirándulás témájára, érdeklődésüket felkeltjük. Plakátokat, PPT előadásokat készítünk, és ezeket megosztjuk iskolánk tanulóival.

A Határtalanul program keretében iskolánk az idei tanévben is sikeresen pályázott. 2016. május 30.-2016. június 1. között a hetedik évfolyamos diákjaink, 32 fő 3 tanár kíséretében, háromnapos tanulmányi kiránduláson vehetnek részt Szlovákiában a Felvidéken...

A pályázat a „Felvidéki magyar íróink, költőink nyomában”címet kapta. A diákok számára tartalmas és érdekes tanulmányi út lesz. A három nap alatt számtalan programon vesznek majd részt, több helyszínt is megismerhetnek. Eljutunk majd Szklabonyára, a füleki várba, Alsósztregovára, Somoskőre, Kokava-Líniába, Zólyom várába, Selmecbányára, Besztercebányára, Rimaszombatra, ahol megismerkedünk a helyi iskola tanulóival, Betlérre és Kassára. Olyan híres személyekről emlékeznek majd meg, mint Mikszáth Kálmán, Balassi Bálint, Petőfi Sándor, Kazinczy Ferenc, Jókai Mór, Madách Imre és Márai Sándor.

A kirándulás során feladatlapokat oldanak meg. Mindenkinek lesz előre feldolgozott témája is, amit a többieknek elmond majd. 

A tanulmányi kirándulást majd megelőzi projectnap és előkészítő tanóra. Ezzel ráhangolódnak diákjaink a kirándulás témájára, érdeklődésüket felkeltjük. Plakátokat, PPT előadásokat készítünk, és ezeket megosztjuk iskolánk tanulóival.

A kirándulásról készült bemutatót ITT tekinthetik meg.

 
ÚMTF logó NFÜ logó Nyugat-Dunántúl - A kezdeményezések régiója

Projekt neve: ÚMFT Egyenlő esélyű hozzáférés a közszolgáltatásokhoz (Akadálymentesítés)
Pályázat azonosító: NYDOP-2009-5.1.1/C-09-0017
Projekt leírása : Közszolgáltatásokhoz történő egyenlő esélyű hozzáférés megteremtése a nyúli Pilinszky János Általános Iskolában
A projektet támogatta az Európai Unió és a Magyar Köztársaság.

Július 2019
H K Sz Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Menza

Aktuális étrend JÚLIUS hónapban.

UNIÓS PÁLYÁZAT TÁMOP 3.1.5.

Pedagógusképzés a nyúli Pilinszky János Általános Iskolában Azonosítószám: TÁMOP- 3.1.5.-09/A/2-2010-0432

Iskola akadálymentesítése

Iskola akadálymentesítése NYDOP-5.1./C-09-2009-017 pályázat keretében